Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (plazma bogatopłytkowa PRP)

Osocze bogatopłytkowe Mediclinic MławaOsocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma) – jest to preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi pacjenta. Płytki krwi to komórki stymulujące proces regeneracji uszkodzonych miejsc na ciele pacjenta. Wykorzystywane jest w medycynie od ponad 20 lat, jednak dopiero od niedawna cieszy się dużym powodzeniem jako „Eliksir młodości”. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w wyraźny sposób spłyca zmarszczki i wpływa na poprawę jędrności skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem PRP stymulują syntezę kolagenu i elastyny w sposób przypominający mechanizmy zachodzące podczas regeneracji uszkodzonych tkanek. Organizm dostaje fałszywy sygnał, iż w miejscu wstrzyknięcia preparatu znajduje się rana. W efekcie przekłada się to na wytworzenie nowych komórek i odmłodzenie skóry.

Wskazania do zastosowania zabiegu z osocza bogatopłytkowego PRP

Zabieg przeznaczony jest dla osób poszukujących naturalnych sposobów odmładzania.

Zabieg z osocza bogatopłytkowego jest kierowany do osób, których skóra:

 • jest zmęczona, wiotka, wysuszona bez napięcia
 • posiada oznaki starzanie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, worki i cienie pod oczami
 • jest łojotokowa, problematyczna, alergiczna i posiada brak odpowiedniego poziomu nawilżenia
 • jest po zabiegach medycyny estetycznej i po zabiegach laserowych CO2 (w celu przyspieszenia procesu gojenia).

Zabieg nie ma działań ubocznych, nie szkodzi i nie uczula, bo korzystamy z zasobów własnego organizmu. Uzyskany preparat jest w pełni biokompatybilny. Mogą go stosować osoby uczulone na inne preparaty w tym na wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Mogą pojawić się krwiaki jako efekt techniki wielokrotnych nakłuć oraz niewielkie ślady po nakłuciu.

Działanie osocza bogatopłytkowego (PRP)

Pozyskane PRP wstrzyknięte do tkanek rozpoczyna proces degranulacji ziarnistości alfa w płytkach krwi, po czym uwalniane są czynniki wzrostu. Większość z tych czynników uwalniana jest przez płytki w ciągu pierwszej godziny.

Czynniki wzrostu odpowiedzialne są za wzrost syntezy kolagenu, wzrost naczyń krwionośnych i mitozę komórek. Mają ogromny potencjał regeneracyjny. Czynniki wzrostu stymulują także migrację innych komórek do uszkodzonych miejsc w tkankach, a także indukują proces różnicowania się komórek w wyspecjalizowane komórki, które pełnią konkretne funkcje w tkance.

Czynniki wzrostu po przejściu przez błonę komórkową wiążą się z sąsiadującymi błonami komórkowymi w miejscach receptorowych. Receptory transbłonowe aktywują szlak sygnalizacji wewnątrzkomórkowej, który ma wpływ na ekspresję odpowiednich genów.

Po szybkim uwolnieniu czynników wzrostu, płytki zawarte w osoczu syntetyzują i wydzielają dodatkowe ich ilości przez następne 7 dni. Po upływie tego czasu trombocyt obumiera, a funkcje stymulacji gojenia przejmują makrofagi.

Czynniki wzrostu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie ma ryzyka mutagenezy.

Zalety osocza bogatopłytkowego

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

Osocze bogatopłytkowe PRP pozyskiwane jest z naszej krwi w sposób naturalny i biokompatybilny. Technologia ta jest wykorzystywana do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.

SKUTECZNE DZIAŁANIE

Osocze bogatopłytkowe pozwala przywrócić funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek i przywraca im młodość.

BIOKOMPATYBILNOŚĆ

Główną cechą osocza bogatopłytkowego jest zgodność tkankowa. Osocze pozyskane w ekologiczny sposób regeneruje tkanki i pobudza naturalne siły organizmu do ich leczenia. To doskonała alternatywa dla syntetycznych substancji leczniczych, ponieważ nie wywołuje negatywnego oddziaływania na własne tkanki.

BEZPIECZEŃSTWO

Osocze bogatopłytkowe PRP jest pozyskiwane fizjologicznie. Otrzymujemy je z komórek własnego organizmu. Wykorzystywanie osocza pozwala na uniknięcie ryzyka alergii, infekcji a także pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA komórek.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 1. Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
 2. Nowotwory
 3. Przewlekłe schorzenia wątroby
 4. Zakażenia ostre i przewlekłe
 5. Ciąża i laktacja
 6. Leczenie antykoagulantami
 7. Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Cennik – osocze bogatopłytkowe

ZabiegCena
Zabieg podstawowy twarz700 PLN
Zabieg podstawowy szyja700 PLN
Zabieg podstawowy dekolt700 PLN
Zabieg podstawowy pakiet twarz + szyja990 PLN
Zabieg podstawowy pakiet szyja + dekolt990 PLN
Zabieg podstawowy pakiet twarz + szyja + dekolt1600 PLN
Zabieg PREMIUM dłonie500 PLN
Zabieg PREMIUM skóra głowy700 PLN
Zabieg PREMIUM na ciało: rozstępy i bliznyod 930 PLN
Mediraty

Umożliwiamy finansowanie naszych usług w dogodnym systemie ratalnym.

MediRaty to prosty i przejrzysty system ratalny. Zapraszamy!

Bezpieczny gabinet kosmetologii estetycznej Mediclinic Mława