Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa – komórki macierzyste

Fibryna bogatopłytkowa komórki macierzyste

Fibryna to osocze wzbogacone o niezwykle cenne dla organizmu komórki macierzyste, leukocyty, płytki krwi i mezenchymalne komórki macierzyste. Przełomowa formuła fibryny sprawia, że stymuluje ona czynniki wzrostu komórek, co wspomaga odnowę biologiczną tkanek, odmładza skórę oraz stymuluje procesy regeneracji (tzw. autologiczną odnowę komórkową).

Fibryna bogatopłytkowa jest materiałem biologicznym pozyskiwanym z krwi pacjenta. Odwirowanie próbki krwi pozwala uzyskać trójwymiarową strukturę przestrzenną, skomponowaną z płytek krwi i włókien fibryny.

Taki preparat biologiczny różni się od osocza bogatopłytkowego (PRP) usieciowaniem przez włókna fibryny. Ma to przełożenie na większą aktywność biologiczną.

Fibryna a osocze bogatopłytkowe

Zarówno fibryna jak i osocze bogatopłytkowe pozyskiwane są z krwi pacjenta, ale różnią się procesem wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej jest on znacznie wolniejszy, przez co fibryna ma inne właściwości. Przede wszystkim efekty odmładzania skóry dłużej się utrzymują, ale także są bardziej widoczne.

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej połączony z zabiegiem osocza bogatopłytkowego PRP daje jeszcze lepsze rezultaty. Oba zabiegi są całkowicie bezpieczne i wyklucza się ryzyko nietolerancji oraz reakcji alergicznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z trzech etapów, które poprzedzone są konsultacją z lekarzem. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, co wyklucza jakikolwiek dyskomfort. Przed zabiegiem pobrane jest od 9 do 18ml krwi, która poddana jest odwirowaniu w celu oddzielenia się poszczególnych składników. Substancja jest wstrzykiwana w odpowiednie miejsca na ciele.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Zalecane jest wykonywanie zabiegu seriami od 3 do 5 w odstępach paru tygodniowych. Plany zabiegów ustalane są indywidualnie z pacjentem w zależności od potrzeb oraz oczekiwanych efektów.

Działanie fibryny bogatopłytkowej

Procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów.

W metodyce pozyskania zarówno frakcji A-PRF oraz I-PRF bardzo ważny jest czas od momentu pobrania krwi, poprzez odwirowanie do momentu wykorzystania frakcji podczas zabiegu.

Fibryna I-PRF (płynna) podana miejscowo do tkanek, natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.

Zaawansowana fibryna A-PRF to autologiczny opatrunek wykorzystywany w postaci membran, korków oraz materiałów służących do szybkiej oraz intensywnej regeneracji tkanek miękkich i kości.

Zalety fibryny bogatopłytkowej

BEZPIECZEŃSTWO

Frakcje A-PRF oraz I-PRF pozyskujemy przy użyciu probówek, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

NAJSZYBSZY AUTOLOGICZNY, NATURALNY ZABIEG

Metodologia zabiegu zakłada pozyskanie fibryny bogatopłytkowej w krótkim czasie.

PROSTOTA POZYSKANIA FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ

Komfort i wygoda dla lekarza, ponieważ łatwo pobierze krew i pozyska fibrynę do zabiegu.

ZABIEG NATURALNY, EKOLOGICZNY

Zabieg autologiczny bez ryzyka uczuleń. Ważna informacja dla osób, które nie chcą i nie lubią stosować substancji pochodzenia zwierzęcego (kremy w dermatologii, żele i proszki w stomatologii i implantologii). Naturalny efekt odbudowy tkanek.

Wskazania do zabiegu:

 • oznaki starzenia się skóry
 • bruzdy
 • kurze łapki
 • głębokie zmarszczki
 • zapadnięta skóra z ubytkami tkanek
 • blizny
 • wspomaganie terapii wypadania włosów

Przeciwwskazania do zabiegu:

 1. Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
 2. Nowotwory
 3. Przewlekłe schorzenia wątroby
 4. Zakażenia ostre i przewlekłe
 5. Ciąża i laktacja
 6. Leczenie antykoagulantami
 7. Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)

Cennik – fibryna bogatopłytkowa

ZabiegCena
Osocze + Fibryna bogatopłytkowaod 1000 PLN
Fibryna bogatopłytkowaod 650 PLN
Fibryna skóry głowyod 650 PLN
Fibryna + Osocze skóry głowyod 1000 PLN
Mediraty

Umożliwiamy finansowanie naszych usług w dogodnym systemie ratalnym.

MediRaty to prosty i przejrzysty system ratalny. Zapraszamy!

Bezpieczny gabinet kosmetologii estetycznej Mediclinic Mława