Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Mediclinic MławaPocenie się jest jednym z najważniejszych mechanizmów biorących udział w termoregulacji organizmu. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie przewyższającej ilość konieczną do kontrolowania temperatury ciała.

Nie wiadomo dlaczego u niektórych osób występuje nadmierna potliwość, zaś u innych nie. Nadpotliwość jest następstwem nadmiernej aktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły tego typu są zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale największe ich zagęszczenie obserwuje się na dłoniowej powierzchni rąk, na stopach i pod pachami.

Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pachiniekcje toksyny botulinowej. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku do kilkunastu miesięcy.

Mechanizm i efekty zabiegu toksyną botulinową

Po wstrzyknięciu do skóry toksyny botulinowej substancja blokuje działanie nerwów unerwiających gruczoły wydzielania zewnętrznego. Zapobiega to produkcji i wydzielaniu przez nie potu.

Odpowiedź na leczenie nadpotliwości toksyną botulinową wykazuje indywidualne różnice. Na ogół wytwarzanie potu zmniejsza się o 90% po ok. tygodniu od zabiegu. Efekty terapii utrzymują się średnio przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. Kolejna sesja leczenia nadpotliwości może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.

Mediraty

Umożliwiamy finansowanie naszych usług w dogodnym systemie ratalnym.

MediRaty to prosty i przejrzysty system ratalny. Zapraszamy!

Bezpieczny gabinet kosmetologii estetycznej Mediclinic Mława